رزین اپوکسی

واردات، تامین، توزیع انواع رزین اپوکسی دو جزیی با هاردنر %  50 فوق العاده شفاف با ویسکوزیته پایین عاری از حباب با مقاومت مکانیکی و شیمیایی بالا جهت استفاده در صنایع گوناگون کامپوزیت، کفپوش، زیورآلات، بدلیجات، ساخت میز و اجسام دکوراتیو و …در بسته بندی های: 200 کیلوگرمی، 20 کیلوگرمی، 1 کیلوگرمی و…

آماده تحویل و ارسال به سراسر کشور از انبار شورآباد و دفتر تهران در کوتاه ترین زمان ممکن.

در حال حاضر مجموعه رضوان پلیمر به عنوان یکی از تامین کنندگان محصولات شیمیایی و پلیمری کشور طیف گسترده ای از مواد شیمیایی  آزمایشگاهی و صنعتی را از برندهای معتبر در اختیار تولیدکنندگان محترم قرار می دهد.

مشتریان گرامی فروشگاه رضوان پلیمر جهت سفارش و خرید می توانند با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایند:

09124083835   ——  09124344695   ——   09383485615  ——–   02133865760

سنجش

توضیحات

رزین اپوکسی :

اپوکسی یا پولی‌پوکساید، یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت‌کنندهٔ پولی‌آمین یا پلی آمید حاصل می‌شود. اپوکسی دامنهٔ کاربرد گسترده‌ای دارد، از جمله در مواد رنگ اپوکسی ، کفپوش اپوکسی ، اف‌آرپی و چسبها.

اپوکسی یک هم‌بسپار است؛ که از دو مادهٔ شیمیایی مختلف تشکیل شده. این دو ماده را با نام رزین یا ترکیب، و سخت‌کننده یا فعال‌ساز می‌شناسند. رزین از تکپارها یا بسپارهایی با زنجیر کوتاه که در انتهایشان یک گروه اپوکساید قرار دارد تشکیل می‌شود.

کاربردها کاربردهای موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌است و مهمترین آن در صنایع سنگ و ساختمان و ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی میباشد و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند) و تقویت‌کننده‌ها می‌شود (اگرچه پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغهای ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند). ساختار شیمیایی اپوکسی‌ها این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا میکند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی‌ خالص عایق الکتریکی می باشد. برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.
طیف رزین های شیمیایی خیلی گسترده میباشد .یکی از رزینهایی که در صنعت سنگ استفاده بیشتری دارد رزین اپکسی میباشد .رزین اپکسی نوع های مختلفی دارد که در صنایع الکترونیک هوا فضا ساختمان و غیره استفاده میشود. از بین صدها نوع رزین اپکسی چند نوع از انها برای سنگبری میباشد. اصولا” رزین اپکسی مخصوص سنگ باید خواص مکانیکی خوبی و غضلت مناسبی برای نفوذ پذیری بالا داشته باشد . رزین اپکسی ضایعات فرآوری سنگ را بشدت کاهش می دهد در بعضی از موارد ضایعات تا ۹۹% کاهش می یابد. اصلی ترین نقطه استفاده از رزین اپکسی در فراوری سنگ انتخاب نوع درست رزین و طریقه استفاده صحیح از آن می باشد .

این رزین دارای مقاومت مکانیکی وشیمیایی بالایی است وهمچنین پایدار در برابر حرارت ورطوبت است ، این خصوصیت باعث شده تا در مصارف خاص وحساس چون مخازن مواد شیمیایی و صنعت های حساس دیگر بکار گرفته شود.

 

کاربردها :

ساخت قطعات مقاوم در برابر حرارت بالا و اسید.

رزینهای اپوکسی به عنوان رزینهای اپوکسید نیز شناخته میشوند. ویژگی شناسه این رزینها دارا بودن بیش از یک گروه ۲و ۱ در ساختار مولکولی است. این گروه ممکن است در بدنه زنجیر باشد ولی معمولاَ در انتها قرار دارد. در شرایط مناسب واکنش، گروه اپوکسی میتواند با اسیدها، ایندرید اسیدها، آامینها و الکل واکنش تراکمی به همراه جابجایی هیدروژن به گروه اتیلن اکسید، بدهد. این واکنشها امکان افزایش طول زنجیر یا شبکهای شدن را بدون آزاد کردن مولکولهای کوچک مانند آب فراهم میکند. بنابراین محصولات اپوکسی در مقایسه با اکثر رزینهای گرما سخت، جمع شدگی کمتری در اثر پخت نشان میدهند. باید متذکر شد که محدوده وسیعی از رزینهای اپوکسی و محصولات شبکهای شده متنوعی وجود دارد. ساختار شیمیایی رزینهای اپوکسی شامل دو بخش اپوکسی و غیر اپوکسی میباشد. بخش غیر اپوکسی ممکن است آلیفاتیک، سیلکوآلیفاتیک و یا هیدروکربن و اپی کلروهیدرین اغلب رزینهای اپوکسی متداول را تشکیل میدهند. A شدیداَ حلقوی باشد. در عمل محصول واکنش بیس-فنل این محصولات ۸۰ تا % ۹۰ سهم بازار را به خود اختصاص دادهاند. قبلا رزین اپوکسی تقریبا تنها به عنوان پوشش سطح استفاده میشد.

 

قبل از جنگ جهانی دوم، بالا بودن هزینههای تولید بیس فنل و اپی کلروهیدرین مانع از تجاری شدن کاربرد رزین اپوکسی شده بود. تلاشهای بعدی و ابداع روشهای تولید جدید، موجب A پیدایش مقبولیت اقتصادی این رزینها شد. در حال حاضر نیمی از رزینهای تولید شده در کاربردهای روکش سطح استفاده میشوند. باقیمانده در صنایع الکتریکی و الکترونیک، هوا فضا و ساختمان و سایر کاربردها، استفاده میشوند. بر حسب تناژ، مصرف اپوکسی حدود یک دهم پلی استر میباشد. اپوکسی گروههای عاملی فعال زیادی دارد و میتواند در حضور عوامل پخت وهاردنرها، یک ساختار شبکهای را تشکیل دهد. خواص محصولات پخت شده اپوکسی بستگی دارد به: ۱) نوع اپوکسی ۲) نوع و مقدارهاردنر ۳)میزان شبکهای شدن ۴)طبیعت و حجم مواد افزودنی در بازار عوامل پخت متنوعی با ویژگیهای طول عمر، انعطاف، پخت سریع و سمیت کم وجود دارند. ساختار مولکولی و خواص رزین پخت شده، بستگی به طبیعت سیستم پخت دارد. اگر چه سیستمهای پخت مختلفی وجود دارد، ولی میتوان آنها را به دو گروه آمینها و انیدریدها تقسیم کرد. رزینهای اپوکسی و عوامل پخت تنها اجزاء یک فرمولاسیون نیستند. برای برخی کاربردها، ممکن است اپوکسی اصلاح نشده دارای خواص نامطلوبی از قبیل ویسکوزیته بالا، گران قیمت بودن و مقاومت ضربه پایین در برخی کاربردهای ویژه باشد. بنابراین باید دراغلب موارد توسط موادی چون رقیق کننده، چقرمه کننده، فیلر و تقویت کننده همراه شود. انتخاب صحیح رزین،هاردنر و افزودنیها اجازه میدهد که خواص مورد نظر تامین شود. این تنوع عامل عمده رشد پایه اپوکسیها در مدتهای طولانی است. علاوه بر این ساختار متنوع، اپوکسیها دارای ویژگیهای ذیل نیز هستند: ۱) مقاومت شیمیایی عالی (بویژه در محیطهای قلیایی) ۲) چسبندگی خوب به مجموعهای از بسترهای مختلف ۳) استحکام کششی، فشاری و خمشی بسیار بالا ۴) پایین بودن جمع شدگی پخت ۵) پایداری ابعادی ۶) عایق عالی الکتریسیته ۷) دوام بالا در پیری و شرایط سخت محیطی ۸) قابلیت پخت در دماهای مختلف ۹) مقاومت خستگی ممتاز ۱۰ ) بی بو و بی مزه رزینهای اپوکسی در کاربردهای مختلفی از قبیل پوشش سطح، چسب، روکش دهی، ابزار سازی و کامپوزیتها، استفاده میشوند. چند لایههای رزین اپوکسی از اهمیت فوق العادهای در صنایع هواپیماسازی برخوردارند. بسیاری از قطعات ساختاری از جنس الیاف کربن و رزین اپوکسی جایگزین آلیاژهای فلزی مرسوم شده و نتایج مطلوبی نیز داشتهاند. همچنین از این رزین به همراه الیاف آرامید، در ساخت موتور راکت و کپسولهای تحت فشار به روش رشته پیچی استفاده میشود. علاوه بر آن رزینهای اپوکسی بطور وسیعی به همراه الیاف و ساختارهای لانه زنبوری برای ساخت ملخ هلی کوپتر استفاده میشود. رزینهای اپوکسی تقویت شده با الیاف کربن و آرامید در ساخت قایقهایی که در آنها ضمن حفظ وزن، استفاده بیشتر از فضا در همان استحکام مورد نظر است، بجای پلی استر- شیشه استفاده میشوند. همچنین کامپوزیتهای آرامید – اپوکسی برای جایگزین فولاد در کلاه خودهای جنگی استفاده میشوند.

 

مشتریان گرامی فروشگاه رضوان پلیمر جهت سفارش و خرید می توانند با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایند:

09124083835   ——  09124344695   ——   09383485615  ——–   02133865760

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “رزین اپوکسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *