رزین پلی استر غیراشباع

رزین های با شخه های جانبی استری بسیار متنوع و برحسب نوع مصرف بسیار پرکاربرد می باشند. یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع رزین های استری، رزین پلی استر غیراشباع می باشد.

رزین پلی استر برحسب نوع مصرف انواع گوناگونی دارد که بطور کلی به دو نوع رزین پلی استر اشباع و رزین پلی استر غیراشباع تقسیم می شوند.

انواع رزین های پلی استر غیراشباع:

1: رزین پلی استر غیر اشباع اورتو فتالیک

2. رزین پلی استر غیر اشباع ایزو فتالیک

کاربرد رزین پلی استر اورتو فتالیک:

تولید مجسمه. پوشش و آب بند سطوح. تولید ژل کت پلی استر. تولید وان و قایق فایبرگلاس. صنایع فایبرگلاس و کامپوزیت. تولید پس قالب سیلیکون.

کاربرد رزین پلی استر ایزو فتالیک:

تولید لوله های FRP و GRP. لایه گذاری و استحکام بخشی سطح.

تولید چسب بتونه سنگی و ماستیک سنگ. مخازن مقاوم نسبت به اسید. سنگ های تزیینی با ساختار و استحکام بالا. کشتی سازی و لنج سازی.

فواید رزین پلی استر:

استفاده آسان، بهینه و مقرون به صرفه بودن. نفوذ پذیری و روندگی بالا برای پوشش و کاربرد با الیاف. مقاوم نسبت به خوردگی سطحی، رطوبت و حلال های شیمیایی اسیدی و قلیایی، مواد شیمیایی. تحمل و مقاومت دمایی و محیطی بالا تا دمای 80 درجه سانتی گراد.

مضرات رزین پلی استر:

ایجاد بوی تند و زننده در محیط به دلیل وجود استایرن و سایر حلال های شیمیایی. جذب پوستی و ایجاد سوزش در مجاورت با پوست. مقاومت مکانیکی و شیمیایی کمتر نسبت به رزین وینیل استر و رزین اپوکسی.

روش مصرف رزین پلی استر:

رزین های پلی استر معمولا برای خشک شدن در محیط نیاز به کاتالیست اکتوآت کبالت و احیاگر متیل اتیل کتون پراکسید می باشند. ابتدا به میزان 1 درصد وزنی به رزین پلی استر کبالت %10 را اضافه می کنیم و در نهایت برای خشک شدن به میزان %2 درصد وزنی از احیاگر پراکسید به مخلوط رزین و کبالت می افزاییم.

زمان خشک شدن رزین پلی استر:

زمان خشک شدن رزین پلی استر در شرایط محیطی بین 5 تا 7 دقیقه می باشد که با تغییر تناسب افزودن اسید پراکسید و کبالت %10 این زمان تا حدودی قابل تغییر می باشد. برای کاهش هزینه های مصنوعات پلی استری معمولا تا 3 برابر وزن رزین از فیلرها و افزودنی های کربنات، مل، تالک، پودر سنگ استفاده می کنند.

رزین پلی استر رضوان پلیمر:

این مجموعه بعنوان یکی از تامین کنندگان محصولات پلیمری، طیف وسیعی از رزین های پلی استر غیر اشباع اورتو فتالیک و ایزو فتالیک در اختیار مصرف کنندگان و تولید کنندگان محترم قرار می دهد.

رزین پلی استر

روش خرید از مجموعه رضوان پلیمر:

مشتریان گرامی مجموعه رضوان پلیمر جهت سفارش و خرید انواع روغن سیلیکون می توانند با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایند.

روش ارسال کالا مجموعه رضوان پلیمر:

ارسال شهرستان: از طریق باربری و اتوبوس رانی انجام خواهد شد و ظرف مدت 24 الی 48 ساعت تحویل مصرف کننده خواهد شد.

ارسال تهران والبرز: از طریق پیک (موتور- وانت) و اسنپ ارسال انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0 WooCommerce Floating Cart

No products in the cart.

X